Časté dotazy

Na této stránce se pokusíme zodpovědět nejčastější dotazy našich zákazníků a uživatelů těchto webových stránek.

Obsah

Musím se zaregistrovat, když si chci něco koupit?

Registrace na našich stránkách pro veřejnost je zcela dobrovolná a nepovinná. Nakoupit zboží je samozřejmě možné i bez registrace. Registrace přináší výhody především těm návštěvníkům, kteří mají zájem nakupovat prostřednictvím našich stránek opakovaně.

Mezi výhody, které jsou k dipozici pouze pro registrované uživatele, patří zejména:

 • Možnost prohlížet stav a obsah svých dosavadních objednávek v elektronickém obchodě.
 • Možnost upravovat a aktualizovat své kontaktní údaje.
 • Jednodušší zadávání objednávek: není třeba opakovaně zadávat kontaktní údaje, neboť systém je již eviduje v rámci vašeho uživatelského účtu.

Pro úplnost dodejme, že výše uvedené funkce jsou registrovaným uživatelům dostupné až po přihlášení.

Nemohu se přihlásit. V čem může být problém?

Přihlášení může selhat z řady důvodů. Nejčastějšími příčinami jsou:

chybně zadané uživatelské jméno či heslo
Heslo je třeba uvést v přesném znění tak, jak bylo uživatelem nastaveno (zpravidla při registraci). Rozlišují se malá a velká písmena. Často se stává, že uživatel omylem zavadí o klávesu Caps Lock, a tím nevědomky zapne psaní velkých písmen. Podobné potíže mohou nastat také v případech, kdy používáte několikrůzných rozložení kláves (např. české a anglické). Při vkládání hesla se přesvědčte, zda máte nastaveno správné rozložení klávesnice.
nedokončená registrace
Přihlásit se mohou pouze uživatelé, kteří jsou registrováni.Během registrace je třeba postupovat dle pokynů, které se objeví na webové stránce anebo je uživatel obdrží formou e-mailových zpráv. O úspěšném dokončení registrace je klient rovněž informován e-mailem. Jestliže registrace není úspěšně dokončena, přihlášení není možné.

Proč mi nedošel e-mail s potvrzením registrace či objednávky?

Elektronický obchod (e-shop) v řadě situací komunikuje s uživatelem (zákazníkem) prostřednictvím e-mailových zpráv. Typickým příkladem je potvrzení registrace či objednávky.

V některých případech se může stát, že tyto zprávy nejsou doručeny. Příčiny nedoručení zpráv bývají zejména následující:

nesprávně zadaná e-mailová adresa
Při registraci nebyla zadána správná e-mailová adresa (např. došlo k překlepu).V tomto případě nezbývá než kontaktovat správce našich stránek a v součinnosti s ním problém napravit.
poštovní schránka uživatele je přeplněna
E-mailové schránky mají zpravidla omezenou kapacitu. Jestliže celková velikostzpráv ve schránce dosáhne stanoveného limitu, další zprávy již nemohou být do schránky doručeny.V tomto případě je nutno ze schránky odstranit nepotřebné či objemné zprávy.Po uvolnění místa se příjem nových zpráv obnoví. Zprávy, které předtím nemohly být doručeny z důvodu zaplnění schránky, již ale opětovně doručeny nebudou.
zpráva byla vyhodnocena jako nevyžádaná pošta (tzv. spam)
Řada poštovních schránek obsahuje tzv. filtr nevyžádané pošty (tj. nežádoucích reklamních a komerčních sdělení). Zprávy, které jsou vyhodnoceny jako spam, jsou automaticky přesunuty do speciální složky(obvykle se nazývá Nevyžádaná pošta). V některých případech může automat obsah doručené zprávy vyhodnotit chybně a zařadit ji mezi nevyžádanou poštu, přestože do ní nepatří. Kromě složky s doručenou poštou je tedy vhodné čas od času zkontrolovat také obsah složkys nevyžádanou korespondencí, zda se v ní nenachází také některé žádoucí nebo očekávané zprávy. V tomto případě doporučujeme upravit nastavení spamového filtru a zařadit odesílatele,od nichž si přejete zprávy přijímat, mezi tzv. bezpečné odesílatele.

Kam mám uvést dodací adresu, jestliže se liší od adresy fakturační?

Během registrace je možno uvést pouze jedinou adresu, která poslouží jako tzv. fakturační adrea (tj. bude uvedena na faktuře za objednané zboží). Fakturační adresa se většinou shoduje také s adresou dodací. Pro případy, kdy tomu tak není, umožňuje elektronický obchod zadat další (dodací) adresy při dokončování objednávky.

Zadané dodací adresy se připojí k uživatelskému účtu pro pozdějsí využití. Při dalších objednávkáchtedy již není nutné adresu znovu vypisovat. Stačí pouze vybrat požadovanou dodací adresu ze seznamu dříve definovaných adres. Jednotlivé dodací adresy lze pro lepší orientaci označit jménem.

Jak mohu upravit či změnit svoje kontaktní údaje?

Nejprve je třeba se přihlásit. Poté použijte odkaz Vaše údaje, který se objeví napravo v horní části stránky (poblíž tlačítka pro odhlášení).

Na stránce s informacemi o uživatelském účtu můžete provádět následující činnosti:

 • upravit své registrační údaje (heslo, fakturační adresa, telefon, e-mail apod.)
 • přidávat, upravovat či mazat své dodací adresy
 • prohlížet seznam svých objednávek (zadaných prostřednictvím e-shopu)

Zapomněl(a) jsem své přihlašovací údaje. Jak mám postupovat?

Pro zaslání zapomenutého uživatelského jména či pro obnovení hesla musíte znát e-mailovou adresu,která je uvedena u vašeho uživatelského účtu (byla zadána při registraci).

Zapomenuté heslo

 1. Klikněte na odkaz Zapomenuté heslo? (napravo v horní části stránky).
 2. Do textového políčka vložte e-mailovou adresu, která je evidována u vašeho uživatelského účtu.
 3. Jestliže systém zadanou adresu zná, zašle na ni zprávu, v níž je uveden ověřovací kód.
 4. Ověřovací kód zkopírujte z e-mailu a vložte do textového pole na webové stránce (přesné pokyny uvidíte na obrazovce, případně jsou též součástí zprávy).
 5. Po správném zadání ověřovacího kódu vám systém umožní nastavit k vašemu uživatelskému účtu nové heslo.

Zapomenuté uživatelské jméno

 1. Klikněte na odkaz Zapomenuté uživatelské jméno? (napravo v horní části stránky).
 2. Do textového políčka vložte e-mailovou adresu, která je evidována u vašeho uživatelského účtu.
 3. Jestliže systém zadanou adresu zná, zašle na ni zprávu, v níž je uvedeno vaše uživatelské jméno.

Proč systém sledování zásilek PPL hlásí, že moje zásilka nebyla nalezena?

Během předávání expedovaných zásilek dopravní službě PPL je uživateli odeslán e-mail s informací, že na jeho adresu byla právě zaslána zásilka. Zpráva obsahuje také číslo zásilky, pomocí něhož lze na stránce www.ppl.cz sledovat, kde se balík právě nachází a co se s ním děje (Track & Trace).

Mezi odesláním výše uvedené e-mailové zprávy a zařazením zásilky do systému sledování nastává krátká časová prodleva (přibližně 10-15 minut). Během této doby může dojít k situaci,že adresát obdrží e-mail s číslem zásilky, kterou však systém sledování ještě nezná.

V takovém případě doporučujeme vyčkat a zkusit sledování zásilky přibližně za čtvrt hodiny.

Žádná z výše uvedených rad mi nepomohla. Kam se mám obrátit o pomoc?

Narazíte-li při návštěvě našich webových stránek na technické problémy, které se vám nedaři vyřešit, můžete se obrátit e-mailem přímo na správce stránek(webmaster@ivtimuno.com).Případně se nám ozvěte telefonicky. Telefonní čísla najdete např. zde.